14. January 2017

100 ml

1470

My flight to Barbados took approximately 8 hours. By plane, from London. Besides that, I travel a lot between London and my hometown of Bratislava. After a few trips I realized one very important thing. You have to pack the right things into your bag for a long trip. Especially the right cosmetics. Liquids we take into the cabin bag can not be bigger than 100 ml. These are my favorite 100 ml products that are my must haves on every trip.

 1. Bioderma Hydrabio Serum hydrating creme is a real saver for everyone with dehydrated skin. I use it every morning for more than a year now. Besides it has a high SPF factor, which means you can use it in any weather conditions. Either a freezing winter or a sunny summer. 
 2. Vaseline Lip Therapy or Labelo to keep your lips hydrated. We all know how unpleasant it is to have them dry and cracked. 
 3. Bioderma Sensibio H2O Micelar wipes as a make up removers or face cleansers. These are for sensitive skin, but there are many other types. Just browse the shops and I am sure you will find the right ones. 
 4. Vichy Stress Resist roll-on deodorant to feel and smell beautifully after a long trip.
 5. Cartier (édition soir) LA PANTHÈRE or any other, your favorite perfume. It is always nice to refresh yourself with a nice smell through the flight. 
 6. Of course, it is important to have many other necessities in your bag. For example tissues, wet wipes, or toothbrush to save any situations that can happen.
 7. DRINK WATER!!! and try to stand up and walk if possible. It is very important to keep yourself hydrated and fit.

Moja cesta na Barbados trvala približne 8 hodín. Lietadlom, z Londýna. Okrem toho lietam veľmi často aj medzi Londýnom a Bratislavou a po pár letoch som si uvedomila jednu veľmi dôležitú vec. Na dlhé, ale aj kratšie cesty lietadlom (alebo aj iným dopravným prostriedkom) treba byť dostatočne vyzbrojený a to hlavne správnou kozmetikou. Do príručnej tašky však si nemôžeme zobrať žiadne tekutiny, ktorých objem je viac ako 100 ml. Tu sú 100 ml produkty, ktoré sú môj must have pri každej ceste.

 1. Bioderma Hydrabio Serum je hĺbkovo hydratačný krém, ktorý je naozaj záchrana pre každého, kto má suchú pokožku. Ja osobne ho používam každý deň ráno, už vyše roka. Okrem iného má aj vysoký SPF faktor, takže je vhodný počas celého roka, či už k vode v lete, alebo na zimnú lyžovačku.
 2. Vaseline lip therapy alebo Labello okrem pleti je potrebné mať hydratované aj pery, určite všetci vieme aké to je nepríjemné mať ich popraskané a suché. Vaseline je môj obľúbený produkt na pery, bohužial sa na Slovensku nedá dostať, no Labello je takmer to isté.
 3. Bioderma Sensibio H2O Micelárne obrúsky na odlíčenie make upu, poprípade očistenie a osvieženie pleti. Tieto konkrétne sú určené na citlivú pokožku, no existuje aj viac typov od rôznych značiek, takže si treba zobrať to, čo vám najviac vyhovuje.
 4. Vichy Stress Resist roll-on dezodorant, ktorý sa tiež každému zíde po dlhej ceste, aby sme mohli vystúpiť na novom mieste krásni a voňaví.
 5. Cartier (édition soir) LA PANTHÈRE, alebo iný, váš obľúbený parfém. Je fajn sa na dlhej ceste raz za čas osviežiť voňavkou.
 6. samozrejme treba mať v taške bežné veci ako napríklad servítky, zubnú kefku alebo vlhké obrúsky na zachránenie akéhokoľvek problému, ktorý sa môže stať
 7. PIŤ VEĽA VODY!!! a občas sa prejsť (vrámci možností) sú najdôležitejšie veci ako sa udržať fit a hydratovaný počas dlhej cesty.