2. July 2017

Hair Care

1316

I have tried many hair care products through my life and all the hair experiments I tried. The cheap ones or the expensive ones. The natural ones or the chemical ones. Lots of them. Neither of them had the effect they promised to have. And then Monika Kalická introduced me an Australian brand - Kevin Murphy.

Their products have 3 main ingredients - vitamins, amino acids and essential oils. They don’t have any parabens, sulfates or silicones, that strongly damage your hair. Besides that, they don’t test on animals, they are eco-friendly and have a beautiful smell. Perfect. 

That’s why I decided to introduce you my 4 favorites, that I use every day.

1. & 2. Repair me wash and Repair me rinse is a range for reinforcement and removing dirt from hair. It’s great for chemical damaged, and dehydrated hair. For example after dying. From the natural ingredients, it contains extract from papaya, that renews hair and extract from bamboo leaves that make hair look healthy and shiny. It contains green peas protein, that works the same as in muscles and firms hair from the inside. 

3. Antigravity spray is used for delivering volume into hair but also protects hair from heat treatments. It contains lavender, that supports healthy hair growth and gives hair shiny look.  

4. Young again is a serum that makes hair look nice shiny and smooth. I carry it in my bag every day and use it whenever I feel like my hair needs it. It contains plum, that works as an antioxidant for hair and protects it from the impact of the external environment. 

Za svoj život a celú moju éru experimentovania s vlasmi som vyskúšala už mnoho rôznych prípravkov na vlasy. Lacnejšie aj drahšie, z drogérií či profesionálnych salónov. Žiadny z nich ale nepriniesol ten sľubovaný účinok, aspoň nie dlhodobo. Až kým som vďaka Monike Kalickej neobjavila austrálsku značku Kevin Murphy.

Ich produkty obsahujú tri základné zložky - vitamíny, aminokyseliny a esenciálne oleje. Naopak neobsahujú sulfáty, parabény ani silikóny, ktoré vlasom škodia. Okrem toho netestujú na zvieratách, sú eco-friendly a krásne voňajú. Skvelé. Preto som sa rozhodla predstaviť vám moje 4 najobľúbenejšie produkty, ktoré používam každý deň. 

1. & 2. Repair me wash a Repair me rinse je rada na posilnenie a odstránenie nečistôt z vlasov. Je super na chemicky poškodené, oslabené a dehydrované vlasy, napríklad po farbení. Z prírodných ingrediencií obsahuje výťažok z papáje, ktorý obnovuje štruktúru vlasu. Výťažok z bambusových listov im zase dodáva lesk. Obsahuje tiež proteín zo zeleného hrášku, ktorý funguje tak isto ako proteíny v svaloch a spevňujú vlas z vnútra. 

3. Antigravity sprej je určený na dodanie objemu do vlasov, ale taktiež ochraňuje vlasy pred tepelnou úpravou. Obsahuje levanduľu, ktorá podporuje rast vlasov a dodáva im lesk.

4. Young again je sérum pre uhladenie vlasov a lesk. Je to pitný režim pre vlasy, nosím ho v kabelke a používam ho vždy keď mám pocit, že to moje vlasy potrebujú. Obsahuje slivku, ktorá pôsobí ako antioxidant na vlasy, čiže chráni vlasy pred vplyvmi vonkajšieho prostredia.