21. May 2017

Sun Care

1669

Summer is finally here. That’s why I prepared a list of my favorite products that I use for a sun protection. When choosing a sun care product you have to consider your skin type and your pigmentation. I get tanned really quickly, and I also get a sunburn very rarely. Despite that, I always use a higher factor for the first days of sunbathing.

A little tip: Do a peeling every two days, a week or two before you start sunbathing. You will get rid of the old skin cells and your tan will last longer.

  1. Lancaster Sun Beauty (SPF 15) is my favorite sun protection cream. It’s very light and easy to spread. It also has a very nice smell. It’s a bit expensive but definitely worth it.
  2. Bioderma Photoderm Apres-Soleil SOS is a cooling after-sun spray. It’s calming and keeps the skin hydrated. It’s also good for a sunburn.
  3. Shiseido Expert Sun (SPF 30) is a facial cream with high protection. It’s always good to use higher factor on your face because the skin is more sensitive. You can always use your favorite makeup or cream, just make sure it has SPF. 
  4. Lancaster Tan Maximizer is an after-sun body lotion, that should make you tan last for longer than a month. And it does. My tan lasted over 3 months, but is good to use it every day, not just when you are sunbathing. 

Leto už pomaly ale isto začína. Preto som si pre vás pripravila pár mojich obľúbených produktov, ktoré používam na ochranu pred slnkom. Pri výbere treba okrem typu pokožky zvážiť aj pigment, ktorý váša pokožka má. Ja osobne sa opálim veľmi rýchlo, čo mi aj dlho vydrží. Takisto sa spálim iba veľmi zriedkavo. Napriek tomu prvý deň alebo dva používam vyšší faktor.

Malý typ odomňa: Týždeň alebo dva pred tým ako sa začnete cielene opaľovať si spravte aspoň každý druhý deň peeling, aby ste sa zbavili starých, odumretých buniek kože.  

  1. Lancaster Sun Beauty (SPF 15) je môj najobľúbenejší opaľovací krém. Už som ich skúsila naozaj mnoho no tento sa nelepí, ľahko sa rozotiera a aj krásne vonia. Je síce trochu drahší, no stojí za to.
  2. Bioderma Photoderm Apres-Soleil SOS je chladiaci sprej po opaľovani, ktorý upokojuje rozohriatu pokožku a hydratuje ju. Je fajn aj na spálenú kožu. 
  3. Shiseido Expert Sun (SPF 30) je krém na tvár s vysokým faktorom. Z vlastnej skúsenosti viem, že je potrebné na tvár používať vyšší faktor ako na telo, kedže pokožka na tvári je ciltivejšia. Môžete ale používat svoj vlastný obľúbený krém alebo makeup, len si treba skontrolovať, či má ochranný faktor. 
  4. Lancaster Tan Maximizer je krém po opaľovaní, ktorý by mal udržať opálenie dlhšie ako mesiac. A naozaj funguje, mne vydržiavalo opálenie takmer 3 mesiace. Je dobré ho ale používať aj v bežný deň, nie len ak sa opaľujete.