28. May 2017

Hungry in Rome

1625

Rome is a city with unbelievable energy. It’s one of my favourite european cities. You can sense it’s history and aesthetics everywhere you go. Beside that, they have great coffee, wine and food. These are a few restaurants that I visited. All of them were chosen randomly, but you have to keep in mind to walk at least 100 meters from the places crowded by tourists.

Settimo All’Arrancia 

address: Via dell'Arancio, 50, 00186 Roma, Italy

This restaurant is located in a quite hidden street, just a few steps from Piazza del Popolo. It’s not touristy at all, so you can meet a lot of Romans here. I enjoyed a filet steak with grilled asparagus, both very good. I also tried orange pasta, but I’m not a big fan of the sweet and salty combination. 

 

Grand Hotel Plaza Roma 

address: Via del Corso, 126, 00186 Roma, Italy

In the absolute center of Rome, on the best-known street in Hotel Plaza, there is a beautiful terrace restaurant. It’s really nice to run away from the city buzz to have a nice lunch with a view of Roman balconies and rooftops. I tried pasta Amatriciana and it was one of the best I ever had. 

 

Hosteria Del Mercato

address: Via Bocca di Leone, 46, 00187 Roma, Italy

This one is located just a few moments from the Spanish Stairs. I only had coffee and a great tiramisu, but they also offer panini and salads. The whole restaurant is full of flowers and trees, which make you feel like you are sitting outside in nature, although you’re not. 

 

Santa Lucia

address: Largo Febo, 12 (Piazza Navona),  00186 Roma, Italy

I think this one is the best one of the four. The seating is located on a beautiful ancient terrace. Even though it is located super close to Piazza Navona, it’s very quiet. I tried pasta Amatriciana, beef Saltimbocca and Prosciutto with Mozzarella. It was all unbelievably good. It’s also very nice to have a glass of white wine with that wonderful food. 

Rím je pre mňa mestom, ktoré ma neopísateľnú energiu. Je to jedno z mojich najobľúbenejších európskych miest. Má za sebou veľkú históriu, ktorú je cítiť na každom kroku. K talianskej móde a estetike, sa hádam ani nemusím vyjadrovať. Okrem toho tu všade majú skvelé víno, kávu a hlavne jedlo. Tu je niekoľko reštaurácií, ktoré som v Ríme navštívila. Ani jednu z nich som si predtým nevyhľadávala, všetky boli náhodne vybraté. Treba si však zapamätať, že vždy treba zájsť aspoň 100 metrov do najbližšej uličky, od všetkých turistických lákadiel.

Settimo All’Arrancia 

adresa: Via dell'Arancio, 50, 00186 Roma, Taliansko 

Nachádza sa v nenápadnej uličke, kúsok od Piazza del Popolo. Na príjemnej terase nájdete sedieť skôr pravých Rimanov ako turistov. Jedla som tu steak s grilovanou zelenou špargľou, obe boli naozaj skvelé. Ochutnala som aj pomarančové cestoviny, no kombináciu sladkého so slaným veľmi nemusím. 

 

Grand Hotel Plaza Roma 

adresa: Via del Corso, 126, 00186 Roma, Taliansko 

V absolútnom centre Ríma, na najfrekventovanejšej ulici sa nachádza v Hoteli Plaza reštaurácia, kam sa naozaj dostanete, iba ak o nej viete. Je fajn zo všetkého toho hluku na chvíľu ujsť do úplného ticha a vychutnať si skvelý obed s výhľadom na rímske terasy. Ochutnala som tu cestoviny Amatriciana a boli jedny z najlepších aké som kedy jedla. 

 

Hosteria Del Mercato 

adresa: Via Bocca di Leone, 46, 00187 Roma, Taliansko

Nachádza sa v uličke kúsok od španielských schodov. Mala som tu síce len kávu a výborné tiramisu, no okrem toho ponúkajú aj panini alebo šaláty. Celá reštaurácia je plná zelene a tak máte aj vnútri pocit, že sedíte vonku, v prírode. Okrem reštaurácie majú aj obchod s bio potravinami. 

 

Santa Lucia

adresa: Largo Febo, 12 (Piazza Navona),  00186 Roma, Taliansko 

Myslím, že najlepšia reštaurácia zo všetkých štyroch. Sedenie je na krásnej antickej terase. Napriek tomu, že sa nachádzate v úplnej blízkosti od Piazza Navona, je tu úplny kľud. Taktiež tu stretnete skôr pravých Rimanov, ako turistov. Ochutnala som cestoviny Amatriciana, hovädziu Saltimbocu a Prosciutto s Mozzarellou. Všetko bolo naozaj výborné. Najlepšie spravíte, keď si ku jedlu dáte aj pohárik bieleho vína.