30. July 2017

The Wild West

1138

If you are heading to the west of US, be sure to visit some of the beautiful national parks. I visited Grand and Bryce Canyons and Zion National Park. Each of them is beautiful in a different way.

Grand Canyon

This is probably the best-known one. We had the great opportunity to fly a helicopter from Las Vegas, through the Mohave Desert and land in the West Rim of Grand Canyon. We had the best view from here. Grand Canyon was created by the Colorado River, which of course took millions of years. It is approximately 500 km long, which is nearly like our Slovakia. It surely one of the America’s must see and you have to sense the energy by yourself.

Zion National Park

We are in the state of Utah, but this time we got here by car. This Canyon was created by the ancient ocean that was here a long time ago. It pushed all the sand down and the tension created sand stones of different shapes looking like piles of paper.

Bryce Canyon

We are a bit deeper in Utah and 2 500 m above the sea level. This miracle of nature was created by water that froze and then melted which cracked the sand stones. Of course, there is a wonderful view from here but I also met lots of squirrels and chipmunks.

Ak sa náhodou chystáte na západ USA, odporúčam okrem notoricky známych miest navštíviť aj krásne národné parky v okolí. Ja som navštívila Grand, Canyon Bryce Canyon a Zion a každý z nich bol krásny iným spôsobom.

Grand Canyon

Na asi najznámejší Americký kaňon sme sa dopravili helikoptérou, čo bol jeden z najlepších zážitkov v mojom živote. Preleteli sme z Las Vegas ponad Mohavskú púšť až do West Rim Grand Canyonu, na spodu ktorého sme pristáli. Mali sme odtialto super výhľad na celé okolie. Grand Canyon bol vytvorený vymývaním riekou Colorado, čo samozrejme trvalo niekoľko miliónov rokov. Je dlhý niečo vyše 500 km, cca ako naše Slovensko. Je to z jedna z amerických must see a tú energiu ktoré toto miesto má treba cítiť naživo.

Zion Canyon

Nachádzame sa v štáte Utah, no tento krát sme púšť prešli autom. Tento kaňon bol vytvorený oceánom, ktorý tu bol niekedy dávno a svojou hmotnosťou a tlakom vytváral z piesku piesočnatý kameň. Povrch tohoto kanoňu miestami pripomína naskladané papiere.

Bryce Canyon

Sme trochu hlbšie v štáte Utah a v nadmorskej výške niečo okolo 2 500 m (čo je takmer ako Lomnický štít). Tento prírodný úkaz vznikol mrznutím a následnym topením vody, čo roztrhalo piesočnatý kameň. Mimo to že je odtiaľto krásny výhľad som tu stretla mnoho veveričiek a chipmunkov.